Oliwa

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Oliwa

Wiadomości

stat

Autobus w cętki zaprasza mieszkańców do zoo

Umowa między zoo a GAiT na oklejenie autobusu, obowiązywać będzie przez trzy lata.
Umowa między zoo a GAiT na oklejenie autobusu, obowiązywać będzie przez trzy lata. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl

W Gdańsku od kilku dni zobaczyć można nietypowy miejski autobus - jego szatę zdobią gepardzie cętki. To pomysł gdańskiego zoo. Ogród chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do zimowych odwiedzin.Niedawne narodziny lwów angolskich w gdańskim zoo, to doskonały powód by po raz pierwszy lub kolejny odwiedzić ogród zoologiczny. Wiele osób błędnie myśli, że zoo to atrakcja sezonowa.

Czytaj także: Cztery nowe lwiątka w gdańskim zoo

Czy w okresie zimowym odwiedzasz zoo?

nie wiedziałem, że jest otwarte

20%

nie, w ogóle nie odwiedzam zoo

11%

nie, chodzę tylko w sezonie letnim

43%

raczej tak, byłem(am) raz może dwa

18%

tak, robię to regularnie

8%
- Zoo kojarzy się jako atrakcja sezonowa-letnia, ale absolutnie tak nie jest. Z naszych badań wynika, że nie ma dużej świadomości wśród społeczeństwa, że zoo jest otwarte przez cały rok, a nawet w święta. Co ciekawe zwierzęta poza sezonem bardziej się uaktywniają - mówi Emilia Salach z gdańskiego zoo.

Dlatego właśnie władze gdańskiego ogrodu zoologicznego postawiły na wyjątkową kampanię reklamową.

- Jest to jeden z elementów kampanii marketingowo-informacyjnej. Chodzi o to, aby uświadomić mieszkańców nie tylko Gdańska, ale i całego Trójmiasta, że zoo otwarte jest przez 365 dni w roku. Tramwaje w Gdańsku są bardzo często oklejane, autobusy już nie. My postanowiliśmy okleić autobus, bo dojeżdża w najrozleglejsze dzielnice Gdańska, a niekiedy do całego Trójmiasta - kończy Emilia Salach.

Czego nie zobaczymy zimą w zoo?Na pewno będą to egzotyczne ptaki np. flamingi. Dla nich na zimę przygotowywane są specjalne ogrzewane woliery. Gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza, na dwór nie wyjdą też żyrafy czy hipopotamy, ale te zwierzęta możemy zobaczyć w ich domkach. Umowa między zoo a GAiT obowiązywać będzie przez trzy najbliższe lata. Za projekt graficzny oklejenia autobusu odpowiada gdańska firma Socialove.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Oliwa

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Oliwa

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Oliwa