Oliwa

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Oliwa

Wiadomości

stat

Trudniej kupić papierowy bilet na SKM

W Oliwie można kupić jedynie bilet drukowany z kasy fiskalnej ważny tylko na konkretny pociąg.
W Oliwie można kupić jedynie bilet drukowany z kasy fiskalnej ważny tylko na konkretny pociąg. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Kurczy się sieć sprzedaży biletów Szybkiej Kolei Miejskiej. W tym roku przestały funkcjonować cztery takie punkty, a wcześniej zdemontowano biletomaty w pociągach. Kolejarze sugerują pasażerom, by korzystali z biletomatów stacjonarnych lub aplikacji na telefonach komórkowych.W jaki sposób kupujesz najczęściej bilety SKM?

w kasie biletowej lub punkcie sprzedaży

60%

w biletomacie

22%

przez telefon lub stronę internetową

18%
O problemie poinformowała nas pani Agnieszka, która niedawno chciała kupić bilety na dworcu w Oliwie zobacz na mapie Gdańska

- Od pani w kasie dworca usłyszałam, że od stycznia nie prowadzą już sprzedaży biletów papierowych SKM. Są wprawdzie automaty biletowe, ale wiele osób starszych nie potrafi z nich korzystać. W kiosku obok dworca nie można natomiast kupić biletów z ulgą dla seniora - pisze nasza czytelniczka.
Szybka Kolej Miejska potwierdza zakończenie sprzedaży biletów w tej formie w Oliwie, a także na przystanku Politechnika zobacz na mapie Gdańska. Powodem jest wygaśnięcie umów z dotychczasowymi agentami.

- Do przetargu, który ogłaszaliśmy dwukrotnie, nikt się nie zgłosił - mówi Tomasz Złotoś, rzecznik SKM. - Oprócz Oliwy i Politechniki, podobna sytuacja jest w Strzebielinie Morskim i Godętowie. We wszystkich tych lokalizacjach brakuje chętnych do prowadzenia sprzedaży naszych biletów.
Na przystankach Oliwa i Politechnika (nz.) bilety można kupić w biletomatach.
Na przystankach Oliwa i Politechnika (nz.) bilety można kupić w biletomatach. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl
Kolejarze zwracają jednocześnie uwagę, że w Oliwie istnieje opcja zakupu biletów w kasie innego przewoźnika. Tyle, że są to bilety z kasy fiskalnej, których nie można kupić "na zapas" i kasować tuż przed rozpoczęciem podróży.

- Umowy z agentami są roczne. Większość z nich wygaśnie w grudniu i do tego czasu nie powinna się już zmienić sieć ich sprzedaży. Oczywiście ogłosimy nowe przetargi - zapowiada Złotoś.
Kolejarze jednocześnie zachęcają do korzystania z czynnych przez całą dobę biletomatów, które są ustawione na przystankach SKM (w tym Oliwa i Politechnika), aplikacji na telefon komórkowy oraz stron internetowych, prowadzących sprzedaż biletów trójmiejskiego przewoźnika.

Czytaj też: Bilety komunikacji miejskiej zawsze pod ręką - w telefonie komórkowym

Czytaj więcej: Pusty zabytek przy SKM Politechnika

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (268)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Oliwa

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Oliwa

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Oliwa